home | o firmie | produkty | zastosowanie | kontakt polski | english
Kamera HSC-55BW/C
Kamera HSC-55BW/C
Kamera HSC-55 jest to cyfrowa kamera o dużej rozdzielczości,
w której zastosowano sensor CMOS. Kamera może być wykonana w wersji z sensorem czarno-białym HSC-55BW lub kolorowym HSC-55C. Parametry kwalifikują ją do kamer pomiarowych. Kamera posiada dziesięciobitowy układ digitalizacji. Jest wykonana w dwóch wersjach z wewnętrzną pamięć obrazu RAM i bez pamięci. Kamera posiada cyfrową, programowalną korekcję Gamma. Kamera może być podłączona do PC za pomocą karty HSD-IO-V2.11.
Program obsługi kamery jest dla systemu Windows 98,
Windows NT 4.0, Windows 2000.
Parametry:
Sensor 2/3'' CMOS
Rozdzielczość 1280(H) x 1024(V) pixeli
Pixel 6,4µm x 6,4µm
Digitalizacja 10 bitów/40MHz
Shutter asynchroniczny 1µs - 30ms
Akumulacja obrazów 1 do 100obrazów
External Trigger TTL
Pamięć obrazu 3MB (opcja)
Uchwyt obiektywu C-mount
Zasilanie 12V/0.5A

Program:
Program obsługuje kamery oraz urządzenia służące do sterowania pracą kamer lub całego systemu wielokamerowego. Program rozpoznaje kamery, ich wersje oraz inne urządzenia podłączone do PC. Dla każdej kamery można wykonać indywidualnie operacje na obrazie, np. obrót, kontrast, profil, normalizacja. Wszystkie parametry są programowane z poziomu programu i pamiętanie dla każdej kamery indywidualnie. W trybie pracy kamery z shutterem asynchronicznym jest konieczne sterowanie kamery, tzn. określenie, kiedy i jak długo ma być naświetlany sensor. Do tego celu jest wykorzystany programowany generator impulsów Sequencer V5.11, który jest również obsługiwany przez program. Sequencer V5.11 może sterować maksymalnie szesnastoma kamerami. Zależności czasowe sterowania poszczególnymi kamerami są ustawiane graficznie, co bardzo upraszcza konfigurowanie systemu.
 
Wybierz produkt z listy:
CPFT V4.1
HSD-PSTD-V500
Kamera HSC-40
Kamera HSC-145S
Kamera HSC-55BW/C
HSD-NCO-V200
HSD-MUX-V10-PD
Sequencer V5.0 EURO
Sequencer V5.11
Sequencer V801-BM
HSD-Sequencer V700-EM
HSD-Sequencer V710-EM
HSD-Sequencer V720-EM
HSD-Sequencer V750-EM
Iluminator IL-105/6X
 
Zastosowanie
Asynchroniczna tryb pracy kamery pozwala zastosować kamerę do rejestrowania szybkich zjawisk w wybranym momencie czasowym. W tym trybie pracy można moment wykonania zdjęcia zsynchronizować z rejestrowanym zjawiskiem. Kamerę można również wyposażyć w dodatkowy oświetlacz impulsowy (programowana lampa błyskowa), przydatny przy krótkich czasach naświetlania.
W trybie asynchronicznym kamera może pracować w tzw. trybie ‘Partial Scan’. Tryb ten polega na rejestrowaniu np. 256 linii zamiast 1024. W rezultacie zapamiętywane są obrazy 1280(H) x 256 (V), ale z prędkością 100 obrazów/sek.
W trybie synchronicznym kamera ma zastosowanie do rejestracji statycznych obrazów z mikroskopu. Nawet, jeżeli obserwowany preparat jest słabo oświetlony.
Standardowa wersja kamery umożliwia zarejestrowanie obrazów z prędkością 30 obrazów/sekundę.
  © lmd.pl
high speed video systems data acquistion industrial controllers