home | o firmie | produkty | zastosowanie | kontakt polski | english
Kamera HSC-145S
Kamera HSC-145S
Kamera HSC-145S ma zastosowanie w systemach pomiarowych jedno-kamerowych i wielo-kamerowych. W systemach wielo-kamerowych każdy moduł kamery posiada pamięć obrazu. Kamera może być wykonana w wersji z sensorem czarno-białym lub kolorowym.
Kamera może być również wykonana w wersji z chłodzeniem, które zmniejsza szumy kamery w aplikacjach wymagających długiego czasu naświetlania sensora. Schłodzenie sensora do -20C powoduje znaczne zmniejszenie szumów. W układzie chłodzącym zastosowano dwustopniowy układ chłodzenia oparty na dwóch elementach Peltier'a.

Parametry
Sensor CCD 2/3" Progressive Scan
Rozdzielczość 1360(H) x 1024(V) pixeli
Wielkość pixela 6,45µm x 6,45µm
Czas naświetlania 1us do 100ms (do 2000s - opcja)
Zewnętrzny trigger TTL lub LVDS
Przetwornik A/C 10bitów (1024 stopnie szarości)
Pamięć obrazu 2MB
Mocowanie obiektywu C-Mount

Kamera jest podłączona do komputera za pomocą karty PCI HSD-IO-V211. Karta umożliwia programowanie parametrów kamery oraz odbieranie obrazów z kamery. Czas transmisji obrazu wynosi 90ms. Wszystkie wejścia i wyjścia są LVDS. Zastosowany standard LVDS eliminuje wpływ zakłóceń w czasie transmisji oraz umożliwia zastosowanie kabli łączących kamerę z komputerem o długości do 10m.

Bardzo krótki czas naświetlania (1us) oraz asynchroniczna tryb pracy kamery pozwala zastosować kamerę do rejestrowania bardzo szybkich zjawisk w wybranym momencie czasowym. Kamerę można dodatkowo wyposażyć we wzmacniacz obrazu (MCP), co dodatkowo skróci czas naświetlania do 5ns.

Kamera HSC-145S może być wykonana w wersji HSC-145PIV wykorzystywanej w systemach optycznego pomiaru prędkości przepływu - PIV (Particle Image Velocimetry).

Kamerę można również wyposażyć w dodatkowy oświetlacz impulsowy (lampa błyskowa lub LED), przydatny przy krótkich czasach naświetlania sensora.

Kamery HSC-145-S zostały wykorzystane w systemach wielo-kamerowych HSC-3145, HSC-6145 i HSC-8145. Systemy umożliwiają również sterowanie oświetlaczy dla każdej kamery indywidualnie.

Kamera HSC-145-TMI jest rozbudowaną wersją kamery HSC-145-S o dodatkową opcję doświetlania obrazu. Nowa funkcja jest wykorzystywana do rejestrowania trajektorii szybko poruszających się obiektów.


Program

Program do konfiguracji kamery oraz odbierania obrazów jest przeznaczony dla systemów Windows 98/2000/NT/XP.
Wszystkie parametry są programowane z poziomu programu i pamiętane dla każdej kamery indywidualnie (w systemach wielo-kamerowych). W trybie pracy kamery z trigger-em jest konieczne sterowanie kamery, tzn. określenie kiedy i jak długo ma być naświetlany sensor. Do tego celu jest wykorzystany programowany generator impulsów Sequencer V5.1E wykonany w wersji modułu Euro lub karty PCI - Sequencer V801BM. Zależności czasowe sterowania poszczególnymi kamerami są ustawiane w prosty sposób edytorem graficznym, co bardzo upraszcza konfigurowanie systemu.

Wybierz produkt z listy:
CPFT V4.1
HSD-PSTD-V500
Kamera HSC-40
Kamera HSC-145S
Kamera HSC-55BW/C
HSD-NCO-V200
HSD-MUX-V10-PD
Sequencer V5.0 EURO
Sequencer V5.11
Sequencer V801-BM
HSD-Sequencer V700-EM
HSD-Sequencer V710-EM
HSD-Sequencer V720-EM
HSD-Sequencer V750-EM
Iluminator IL-105/6X
 
Zdjęcia śrutu wystrzelonego z pistoletu pneumatycznego, który przebija przegrodę. Prędkość początkowa śrutu 140m/s. Czas naświetlania sensora 4µs.
  © lmd.pl
high speed video systems data acquistion industrial controllers