home | o firmie | produkty | zastosowanie | kontakt polski | english
HSCamS-8145 System wielo-kamerowy
HSCamS-8145 System wielo-kamerowy
System kamerowy HSCamS-8145 składa się z ośmiu kamer HSC-145-BW i Centralnej Jednostki Sterującej. System może sterować dodatkowymi źródłami światła na przykład specjalnymi lampami błyskowymi lub oświetlaczami LED. System jest podłączony do komputera PC za pomocą karty PCI HSD-IO-211. Programowanie parametrów systemu jest możliwe za pośrednictwem programu zainstalowanego na PC. Wykorzystanie w systemie standardu LVDS umożliwia podłączenie kamer do centralnej jednostki i PC długimi kablami, umożliwia to oddalenie komputera od badanego zjawiska.

System umożliwia wykonanie serii ośmiu zdjęć z bardzo dużą prędkością: 1000000 zdjęć w czasie jednej sekundy.

Parametry
Sensor CCD 2/3" Progressive Scan
Rozdzielczość 1360(H) x 1024(V) pixeli
Wielkość pixela 6,45µm x6,45µm
Czas migawki 1µs do 100ms
Minimalny odstęp między zdjęciami 0ns
Rozdzielczość ustawianych czasów 50ns
Jitter 12,5ns
Przetwornik A/C 10bitów/20MHz
Mocowanie obiektywu C-Mount

Bardzo krótki czas naświetlania sensora (1µs) i asynchroniczny tryb pracy umożliwia zastosowanie systemu do rejestrowania bardzo szybkich zjawisk w wybranym momencie czasowym. Kamerę można wyposażyć w dodatkowy moduł wzmacniacza obrazu (Image Intensifier, MCP), który skraca minimalny czas naświetlania do 30ns.


Sequencer i moduły sterujące

Centralna Jednostka Sterująca kontroluje kamery, oświetlacze i umożliwia programowanie parametrów systemu za pomocą komputera PC. Centralna Jednostka Sterująca składa się z Sequencer-a V5.11-EURO, modułów sterujących kamery HSD-CAMINT-V25 oraz modułu HSD-PCINT-V25 umożliwiającego podłączenie komputera PC. Moduły te są umieszczone w 19" obudowie.
Programowanie parametrów systemu oraz odbieranie obrazów z kamer za pomocą komputera PC jest możliwe za pośrednictwem karty karty PCI HSD-IO-211. Transmisja obrazów odbywa się za pomocą standardu LVDS.
Sequencer V5.11-EURO jest to programowalny, wielo-kanałowy generator. Pierwsze osiem kanałów sequencer-a steruje pracą oświetlaczy, a następne osiem kanałów steruje pracą kamer. Szerokość impulsu sterującego kamerę określa czas naświetlania sensora.

 


Program

Program umożliwia ustawienie parametrów systemu, odebranie i zapamiętanie na dysku obrazów oraz proste operacje na obrazie. Konfigurowanie systemu HSCamS-8145 polega na ustawieniu parametrów kamer, ustawieniu czasów naświetleń kamer, ustawieniu zależności czasowych między kamerami i oświetlaczami oraz wybraniu trybu pracy : Live, Triggered, Single, Automatic.

 

Wybierz produkt z listy:
HSCamS-VStroboskop
Systemy PIV
HSCamS-145PIV System PIV
HSSeqS-V10M System PIV
HSCamS-3145TMI
HSCamS-6145
HSCamS-8145
Cordin Model 220-8
 
 
  © lmd.pl
high speed video systems data acquistion industrial controllers